تکنسین آزمایشگاه با مدرک بین المللی

تکنسین آزمایشگاه با مدرک بین المللی

دوره تکنسین آزمایشگاه با مدرک بین المللی

همراه با مدرک بین المللی پایان دوره

در آزمایشگاه های تشخیص طبی، انواع آزمایش های خون شناسی، هورمون، بیوشیمی، میکروب شناسی، پاتولوژی و سیتولوژی، با توجه به فضای کاری آزمایشگاه، ممکن است انجام شود. در این آزمایشگاه ها افرادی که مشغول به فعالیت هستند، یا کارشناسان رشته ی علوم آزمایشگاهی و رشته های مرتبط هستند یا تکنسین هایی با مدرک مهارتی هستند که به کار آزمایشگاه و کار با دستگاه ها آشنا هستند. این تکنسین ها کارهایی از قبیل نمونه گیری، پذیرش، سیستم زنی، جوابدهی و کار با دستگاه های آزمایشگاهی مانند: سل کانتر، الایزا، اتوآنالایزر، فور، هود لامینار، اتوکلاو و …. را آموزش دیده و قادر به انجام آنها هستند.

تکنسین ها زیر نظر سرپرست آزمایشگاه که باید کارشناس یا کارشناس ارشد و یا دکترای رشته علوم آزمایشگاهی یا رشته های مرتبط باشد، فعالیت مینمایند. ساعت کاری تکنسین ها بسته به نوع فعالیت آزمایشگاه و شبانه روزی بودن یا نبودن، متغیر است. اگر آزمایشگاه شبانه روزی باشد، مانند آزمایشگاه های بیمارستان ها، از تکنسین ها در دو تا سه شیفت کاری بکارگیری می‌کنند. در حالت عادی هم، مانند آزمایشگاه های خصوصی، تکنسین ها در یک شیفت و در تایم اداری به کار میپردازند.

این شغل در قسمت نمونه گیری و پذیرش و جوابدهی ارتباط مستقیم با ارباب رجوع دارید اما در قسمت داخلی آزمایشگاه ارتباطی با ارباب رجوع نخواهید داشت. همین امر موجب میشود تا این شغل هم برای افرادی که ارتباط با مراجعه کننده برایشان خوشایند نیست قابل تحمل باشد هم افرادی که مهارت ارتباطی بالایی دارند.

شما نیز میتوانید با شرکت در دوره های علمی-مهارتی مرکز سلامت ایرانیان و اخذ گواهینامه معتبر در پایان دوره، در این ردیف شغلی فعالیت نمایید.

دوره تکنسین آزمایشگاه یک دوره تخصصی و مهارتی است که نیاز به توانایی های تحلیلی خوب و توجه دقیق به جزئیات داشته باشد از انجا که افراد با مواد دقیق و تجهیزات فنی کار می‌کنند باید از بینایی خوب ودقت بالا برخوردار باشند. آموختگان این رشته آزمایشاتی را که پزشکان یا سایر متخصصان حوزه سلامت ارجاع میدهند را انجام می دهند. تکنسین ازمایشگاه کار آماده‌سازی آنالیز آزمایشگاهی خون، آماده‌سازی نمونه‌ها، نمونه گیری از افراد که منجر به تشخیص بیماری، پیشگیری درمان و سلامت افراد می‌شود که این امر منجر به کاهش خطاهای آزمایشگاهی و نتیجه مطلوب می‌شود را در یک آزمایشگاه پاتولوژی انجام می‌دهند.

آکادمی اس آی سی دوره های خود را تحت استانداردهای بین المللی برگزار کرده و تمامی استانداردها و سرفصل‌های تعیین شده را اجرا می‌کند. هنرجویان پس از اتمام دوره می‌توانند در آزمون دوره شرکت کرده و در صورت قبولی مدرک مربوطه را دریافت کنند.

گروه آموزشی:

بهداشت و سلامت

جهت مشاهده سایر دوره های گروه به قسمت بهداشت و سلامت مراجعه کنید.

مدت دوره:

معادل ۴۰ ساعت (۶سرفصل) به صورت جزوه آموزشی (pdf)

پیش نیاز دوره تکنسین آزمایشگاه با مدرک بین المللی:

بدون پیشنیاز

این دوره (دوره تکنسین آزمایشگاه با مدرک بین المللی) بدون پیش نیاز است.

سرفصل های دوره تکنسین آزمایشگاه با مدرک بین المللی:

۱- خونگیری، شناخت لوله های آزمایش، شناخت تست های خاص و ناشتا، هورمونی، آنالیز ادرار و مدفوع

۲- تفسیر جواب آزمایش

۳- پذیرش آزمایشگاه و جوابدهی آزمایشگاه

۴- آشنایی با بخش های فنی (هماتولوژی، بیوشیمی، پاتولوژی، سیتولوژی، هورمون، میکروبیولوژی)

۵- یادگیری اصول ایمنی و بهداشت در آزمایشگاه

۶- تجهیزات آزمایشگاهی

مدرک دوره تکنسین آزمایشگاه با مدرک بین المللی:

هنرجو پس از گذراندن تکنسین آزمایشگاه با مدرک بین المللی موفق به دریافت گواهینامه s.i.c آلمان با استعلام بین المللی (ریجستر کد) می‌شود. همچنین افرادی که مهارت کافی در زمینه تکنسین آزمایشگاه دارند و نیازی به تکنسین آزمایشگاه با مدرک بین المللی در خود احساس نمی‌کنند می‌توانند تنها با شرکت در آزمون و یا ارسال رزومه کاری خود نسبت به گرفتن مدرک بین المللی تکنسین آزمایشگاه اقدام کنند.

لازم به ذکر است در شهرهایی از ایران که نمایندگی یا اساتید فعالی در حال همکاری با آکادمی اس آی سی هستند شما می‌توانید تماس گرفته و با مراجعه به نماینده آکادمی اقدام به اخذ مدرک خود نمایید.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =