دوره ایمنی و بهداشت محیط کار HSE

دوره ایمنی و بهداشت محیط کار HSE

دوره ایمنی و بهداشت محیط کار HSE

همراه با مدرک بین المللی پایان دوره

تعریف کلی HSE: بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست (HSE) را اصطلاحاً HSE گفته می‌شود که حروف آن مخفف کلمات زیر هست:

H: Health بهداشت‌کار
S: Safety ایمنی کار
E: Environment محیط‌زیست

HSE از سه کلمه بهداشت (health)، ایمنی (safety) و محیط زیست (environment) می‌باشد. دنیای امروز دنیای رقابت است. نرخ سریع تحولات تکنولوژیک و تغییر در الگوهای مصرف و نیازهای بازار و بالا رفتن انتظارات جامعه و مسئولیت‌های اجتماعی سازمان‌ها در عرصه رقابت را روز به روز تنگ‌تر می‌نماید. شرط بقاء در چنین محیطی برخورداری از مزیت‌های رقابتی در سازمان است.

تحقق اهداف سازمان در حوزه رقابت‌پذیری، پرداختن به موضوعات ایمنی (Safety) بهداشت (Health) و محیط زیست (Environment) را به یکی از اولویت‌های سازمان‌ها در تجارت امروز تبدیل نموده است. فاکتورهای رقابت پذیری سازمان.

1. توجه به نیروی انسانی به عنوان اصلی ترین سرمایه سازمان
2. بهبود فرایندهای کاری در راستای تولید و عملیات بهره ور
3. توجه به موضوعات زیست محیطی برای تحقق توسعه پایدار

هنرجو پس از سپری کردن این دوره و شرکت در آزمون آنلاین بصورت آنی میتوانید مدرک Hse را دریافت کند.

با ورود ماشین آلات و ابزار فراوان به منطقه های صنعتی، اکثراً کارگران و کارمندان در معرض خطرات مختفل قرار دارند که با پیشرفت تکنولوژی و افزایش کاربرد ماشین آلات صنعتی در تولید نیز مخاطرات و احتمال بروز حوادث در این محیط ها افزایش می‌یابد. ایمنی صنعتی علمی است که در پیشگیری از بروز این گونه حوادث در محیط کار به انسان کمک به سزایی می‌کند و همواره در راستای حفاظت و حراست از نیروی کار و سرمایه انسانی گام بر می‌دارد.

دوره ایمنی صنعتی رشته ای است گسترده که به مجموعه تدابیر، اصول و مقرراتی گفته می‌شود که با به استفاده از آنها می‌توان نیروی انسانی و سرمایه را در برابر خطرات مختلف در کارگاه ها و محیط های صنعتی به شکلی مؤثر و کارآمد نگهداری کرد و به وسیله آن یک محیط کار بی خطر و سالم برای افزایش کارایی کارکنان بوجود آورد.

مهم ترین اهدافی که در حرفه ایمنی دنبال می شوند، به شکل زیر می‌باشند:

مشخص کردن خطرات و ارزیابی شرایط ایجاد خطر و عملکردهای نا امن و خطر زا

توسعه روش های کنترل خطرات

ارزیابی برنامه های کنترل خطرات

پیاده سازی سیستم های مدیریت ایمنی

کارشناسان ایمنی باید با فرآیندهائی بی نظیر ذوب فلزات، ریخته گری، چوب بری، تولید مواد شیمیایی، فعالیت های استخراج معدن و فعالیت های ساختمانی آشنا شوند.

در آکادمی sic می‌توانید زیر نظر بهترین مدرسان و مربیان بین المللی آموزش ببینید و در پایان، گواهینامه و مدرک معتبر دوره HSE را دریافت کنید.

آکادمی اس آی سی دوره های خود را تحت استانداردهای بین المللی برگزار کرده و تمامی استاندارد ها و سرفصل های تعیین شده بین المللی را اجرا می‌کند. هنرجویان پس از اتمام دوره می‌توانند در آزمون دوره شرکت کرده و مدرک مربوطه را دریافت کنند. این مدرک دارای ارزش بین المللی می‌باشد.

گروه آموزشی:

مدیریت و انسانی

جهت مشاهده سایر دوره های گروه به قسمت مدیریت و انسانی مراجعه کنید.

مدت دوره دوره ایمنی و بهداشت محیط کار HSE:

معادل 110 ساعت (22 سرفصل) به صورت جزوه آموزشی

پیش نیاز دوره ایمنی و بهداشت محیط کار HSE (مدرک HSE):

بدون پیش نیاز

این دوره (دوره ایمنی و بهداشت محیط کار HSE) بدون پیش نیاز است.

مدرک دوره ایمنی و بهداشت محیط کار HSE:

هنرجو پس از گذراندن دوره ایمنی و بهداشت محیط کار HSE موفق به دریافت گواهینامه s.i.c آلمان با استعلام بین المللی (ریجستر کد) می‌شود. همچنین افرادی که مهارت کافی در زمینه ایمنی و بهداشت محیط کار دارند و نیازی به دوره ایمنی و بهداشت محیط کار HSE در خود احساس نمی‌کنند، می‌توانند تنها با شرکت در آزمون و یا ارسال رزومه کاری خود نسبت به گرفتن مدرک بین المللی HSE اقدام کنند.

لازم به ذکر است در شهرهایی از ایران که نمایندگی یا اساتید فعالی در حال همکاری با آکادمی اس آی سی هستند شما می‌توانید تماس گرفته و با مراجعه به نماینده آکادمی اقدام به اخذ مدرک خود نمایید.

مدرک HSE – دوره ایمنی و بهداشت محیط کار HSE – دوره HSE – 

 

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفده =