دوره براشینگ مو - مدرک براشینگ مو

دوره براشینگ مو

دوره آموزشی براشینگ مو

همراه با مدرک بین المللی دوره براشینگ مو

براشینگ مو چیست؟ (نمونه مطالب دوره براشینگ مو)

براشینگ مو یک نوع آرایش مو است. همانطور که مواد و ابزارهای آرایشی نقش کلیدی در نوع آرایش و زیبایی آن ایفا می کنند، ابزارهای براشینگ هم باید درست و حرفه ای انتخاب شوند تا یک براشینگ حرفه ای انجام شود.اگر قرار است كاری درست پيش برود ابتدا بايد ابزار درستی را براي انجام آن كار انتخاب كرد. برای انجام براشينگ هم بايد ابزاری مناسب در اختيار داشته باشيد.

فراموش نكنيد كه صدماتي كه ممكن است در اثر براشينگ نادرست به موهای شما وارد شود، گاهی بسيار جدی بوده و جبران آن مشكل است. بنابراین از ابزارهای استاندارد در براشینگ استفاده کنید.براشینگ به حالت دادن موها به وسیله سشوار و لوازم حرارتی گفته می شود. با براشینگ، موها خوش حالت، صاف و پرحجم می شود. هنگام استفاده از سشوار، برای جلوگیری از آسیب دیدگی موها می بایست با فاصله ۱۲ تا ۳۰ سانتی موها را سشوار کنید.

آموزش براشینگ مو در دوره براشینگ مو

انواع براشینگ مو

براشینگ را می توان برای مدل های مختلف مو انجام داد. استفاده از سشوار برای مدل های مختلف مو متفاوت است. در این بخش شما را با براشینگ انواع مدل های مو آشنا خواهیم کرد:

براشینگ موهای کوتاه

برای حجم دادن به موهای کم پشت و کوتاه از سشوار، اتوی مو و.. استفاده می شود. براشینگ می بایست متناسب با مدل صورت انجام شود. هنگام براشینگ موهای کوتاه از برس های فلزی استفاده کنید.

براشینگ موهای بلند و متوسط

این مدل موها را می توان به دو حالت براشینگ کرد. پس از تقسیم بندی، موهای بلند را می توان از داخل به بیرون و بیرون به داخل براشینگ کرد. هنگام براشینگ برای راحت تر شدن کار می توانید از برس های گرد و تخت استفاده کنید.

براشینگ موهای فر و وز دار

قبل از براشینگ از اسپری دو فاز استفاده کنید. سر پخش کننده سشوار را برای موهای فر، مستقیم روی موها بگیرید. بهتر است برای براشینگ این مدل موها از سشوارهای کم قدرت استفاده کنید. از نرم کننده ها با پایه آب نباید استفاده کرد. نرم کننده ها باید با پایه روغن باشند که موها را راحت تر صاف کنند. همچنین باید سشوار را در حالت صاف گرفت.

براشینگ صاف و شلاقی

برای براشینگ شلاقی مانند همه براش های دیگر در وهله اول موها را به اسپری مناسب موی مورد نظر یا ماسک مو آغشته کنید. همچنین درجه سشوار باید کاملا گرم باشد. لازم نیست که جهت دست خود را رو به بالا نگه دارید. سپس یک بار از زیر و یک بار از رو موها را سشوار بکشید و سشوار را کاملا صاف و مستقیم رو به پایین بیاورید. معمولا برای براشینگ موهای صاف و شلاقی، بهتر است که برای تکمیل کار از اتوی مو استفاده کنید.

براشینگ به زیر

در براشینگ به زیر اول باید اسپری یا ماسک موی مورد نظر را به موهایتان بزنید. سپس براش مخصوص را از زیر روی موهایتان بزنید. به این صورت زمانی که براش به انتهای مو رسید، از زیر موها بیرون بیاید و همه چیز رو به داخل باشد. سشوار نیز باید دقیقا روی مو و چسبیده به براش زیر مو باشد و همزمان با براش حرکت کند.

براشینگ به رو

در براشینگ به رو باید دقیقا برعکس براشینگ رو به زیر عمل کرد. به این صورت که موها را آغشته به ماسک موی مورد نظر کنید. سپس براش مخصوص را از رو به موهایتان بکشید و آن را به سمت بالا رها کنید. همزمان با براش کشیدن، سشوار را در جهت براش روی مو بکشید.

براشینگ موج دار و کرلی

براشینگ موج دار قطعا برای افرادی استفاده می گردد که موهای خودشان صاف و لخت و بدون حالت است. در این حالت باید از ژل های حجم دهنده و حالت-دهنده استفاده کرد سپس از روش زیر و رو به صورت ترکیبی استفاده نمود. در نهایت باید سشوار را روی درجه سرد قرار داده تا حالت موها ثابت شود. در این مدل نباید از هیچگونه حالت دهنده ای بر پایه روغن استفاده شود.

براشینگ جلوی سر و چتری

چتری ها سه دسته هستند. چتری صاف، چتری کج و چتری ایستاده. در چتری صاف جهت برس باید رو به داخل و موازی با بینی باشد. در چتری کج باید حرکت دست به سمت چپ یا راست باشد. جهت نهایی نیز باید به داخل صورت باشد. برای براشینگ ایستاده باید سشوار را به سمت عقب موها نگه داریم و موها را به حالت ایستاده فرم بدهیم. در این نوع می توان کمی چتری ها را پوش داد.

آموزش براشینگ مو (چکیده‌ای از دوره براشینگ مو)

قبل از شینیون مو ابتدا باید موها را براشینگ کرد. در این بخش از مقاله، شما را با روش انجام براشینگ مو آشنا خواهیم کرد:

ابتدا موهای خود را تمیز بشویید و خشک کنید. البته اگر موها نیمه خشک باشند بهتر است. موهای خیس به خوبی، براشینگ نمی شوند.

همچنین می توان از ماسک های مو و محلول های نرم کننده استفاده کرد.

موها را به ۴ قسمت تقسیم کنید. روش تقسیم بندی موها قبل از براشینگ عبارتند از: قسمت اول، از فرق وسط مو تا انتهای گردن را دو قسمت کنید. قسمت دوم، وسط فرق هر طرف سر را تا نوک گوش ها تقسیم کرده و با گیره مخصوص محکم کنید.

پس از تقسیم بندی موها، ابتدا قسمت پشت مو را سشوار بکشید. از پشت گردن به سمت پیشانی حرکت کنید. لایه های مویی که جدا می کنید نه ضخیم باشند نه خیلی نازک، اگر نازک باشد باعث سوختگی شده و زمانبر خواهد بود. اگر دسته ها ضخیم باشند هم موها حالت نخواهند گرفت.

برس هنگام براشینگ، می بایست زیر موها قرار بگیرند و از ریشه با زاویه ۱۸۰ درجه ای به سمت بالا کشیده شود و سپس با زاویه ۹۰ درجه به سمت خارج ادامه پیدا کند تا به نوک موها برسد.

هنگام براشینگ جلوی سر، ابتدا موها را به سمت صورت و سپس به سمت بالا سشوار کنید.

براشینگ را از ابتدا تا انتهای مو انجام دهید.

پس از اتمام کار براشینگ، برای ثابت نگه داشتن حالت موها از تثبیت کننده حالت مو، مانند تافت استفاده کنید.

برای استفاده از آموزش کامل می‌توانید در دوره براشینگ مو شرکت نمایید.

مدت دوره براشینگ مو:

معادل 30 ساعت (11 سرفصل) به صورت جزوه آموزشی

روش ارایه دوره براشینگ مو:

دوره براشینگ مو به سه روش حضوری، غیرحضوری، مجازی برگزار می‌شود.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد دوره براشینگ مو به قسمت دوره های آموزشی مراجعه بفرمایید.

گروه آموزشی:

آرایشی و بهداشتی

جهت مشاهده سایر دوره های گروه به قسمت آرایشی بهداشتی مراجعه کنید.

پیش نیاز دوره براشینگ مو:

بدون پیش نیاز

دوره براشینگ مو بدون پیش نیاز است.

سرفصل های دوره براشینگ مو:

۱- آموزش نحوه آشنایی با انواع برس پیچ ها

۲- نحوه براشینگ انواع مو و موی آسیب دیده

۳- نحوه براشینگ موی کوتاه و براشینگ موی بلند

۴- نحوه براشینگ موی رنگ شده و موی اسیب دیده

۵- نوع حرارت دهی سشوار و زاویه دست

۶- نحوه آماده سازی مو قبل از آرایش مو

۷- شناخت اسپری مو و انواع حالت دهنده ها

۸- شناخت تجهیزات حرارتی برای حالت دهی مو

۹- فرم دهی مو با با دستگاه های حرارتی

۱۰- آموزش براشینگ کرلی

۱۱- آموزش براشینگ هالیوودی

مدرک دوره:

گواهینامه s.i.c آلمان با استعلام بین المللی (ریجستر کد)

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − نه =