دوره برق ساختمان - مدرک برق ساختمان

دوره برق ساختمان

دوره برق ساختمان

همراه با مدرک بین المللی پایان دوره

انرژي برق يکي از انواع انرژي است که پس از کشف آن ابدعات و اختراعات بسياري بر مبناي به کارگيري آن به دنيا معرفي شدند تا جايي که امروزه تصور زندگي بدون استفاده از انرژي برق براي هيچ کس ممکن نيست. انرژی برق به طور بسی وسيع و گسترده به مصارف خانگي و صنعتي می‌رشد.

دوره برق ساختمان - خرید مدرک برق ساختمان

يکي از اصلي ترين مباحثي در زمان ساخت ساختمان با هر نوع کاربري اعم از مسکوني، اداري، تجاري و صنعتي مبحث برق و برق رساني است. برق رساني به ساختمان ها به دو بخش تقسيم مي‌شود بخش اول که در حوزه برق رساني شهري قرار مي‌گيرد و شامل انتقال برق از نيروگاه هاي برق به مناطق مختلف شهري مي‌باشد که توسط دکل هاي فشار قوي و بعد از آن توسط دکل هاي برق به اين مناطق انتقال داده مي‌شود و سپس به هر ساختمان يک انشعاب فرعي تخصيص مي‌گيرد.

بخش دوم شامل تقسيم انشعاب اصلي به انشعابات فرعی به تعداد مورد نياز به منظور برق رساني به قسمت‌های مختلف ساختمان می‌باشد به صورتی که کليه وسائل و تجهيزات مورد نياز که با استفاده از انرژي برق کار مي‌کنند امکان اتصال به انرژي برق را داشته باشند و با در نظر گرفتن اين مهم که امروزه اکثريت قريب به اتفاق تجهيزات خانگی، اداري و صنعتي براي کار به انرژِ برق نياز دارند مي‌توان اين طور پيش بينی که انتقال انرژی برق با استفاده از انشعابات فرعی به همه قسمت های ساختمان الزامی است.

سيستم برق ساختمان شامل کليه مراحل اعم از کابل کشي، نصب کردن جعبه برق، انجام کليه سيم کشي های مورد نيازو نصب تمامی کليد و پريزهای مورد نياز می باشد و با در نظر گرفتن حساسيت و اهميت بسيار بالاي مبحث برق ساختمان استفاده از نيروهاي دوره ديده و با تجربه که در امر اجرای برق ساختمان ها از دانش و تبحر مورد نياز برخوردار باشند يکي از مهم ترين اولويت های پيمانکارن متعهد و با وجدان به شمار مي آيد.

عدم همکاري با برق کاران حرفه اي و دوره ديده و اجراي سيستم هاي برق ساختمان توسط افراد کم تخصص و بي تجربه مي تواند پيامد هاي بسيار ناگوار، خسارات سنگين و جبران ناپذيري از قبيل آتش سوزي و برق گرفتگي را به دنبال داشته باشد و به همين جهت به همکاري با افراد با تخصص برق ساختمان يکي از مهم ترين مباحث در روند اجراي پروژه هاي ساختماني و برق کشي ساختمان ها محسوب مي شود.

آموزش برق ساختمان درجه ۱ از شاخه های بسیار پیشرفته در صنعت برق کاری ساختمان می باشد. برق ساختمان به 2 شاخه برق ساختمان درجه 1 و برق ساختمان درجه ۲ تقسیم می شود و برق کار حرفه ای ساختمان می بایست این دو شاخه را بصورت حرفه ای آموزش دیده باشد و علاوه بر داشتن مهارت، بتواند از عهده طراحی سیستم های روشنایی اماکن، سیم کشی و نصب مدارات، طراحی، نصب و سیم کشی سیستم استعلام حریق و… برآید.

دوره برق ساختمان - خرید مدرک برق ساختمان

آموزش برق ساختمان از پرکاربردترین رشته‌های برق می‌باشد. دوره آموزشی برق ساختمان شامل آموزش سیم کشی ساختمان، آموزش فیوز بندی ساختمان، آموزش پلاک خوانی انواع ساختمان ها، آموزش طریقه نصب کلیدهای تک پل و دوپل, آموزش طریقه نقشه کشی برق ساختمان، آموزش نصب و سیم کشی تایمر راه پله، آموزش طریقه نصب مدارهای کولر آبی و آموزش طریقه نصب آیفون تصویری، نصب انواع دزدگیرها، دوربین مدار بسته آنالوگ و آی پی، نصب انواع درب‌های اتوماتیک و… می‌باشد.

در آکادمی sic می‌توانید زیر نظر بهترین مدرسان و مربیان بین المللی آموزش ببینید و در پایان، گواهینامه و مدرک معتبر برق ساختمان را دریافت کنید.

آکادمی اس آی سی دوره های خود را تحت استانداردهای بین المللی برگزار کرده و تمامی استاندارد ها و سرفصل های تعیین شده بین المللی را اجرا می‌کند. هنرجویان پس از اتمام دوره می‌توانند در آزمون دوره شرکت کرده و مدرک مربوطه را دریافت کنند. این مدرک دارای ارزش بین المللی می‌باشد.

گروه آموزشی:

فنی و مهندسی

جهت مشاهده سایر دوره های گروه به قسمت فنی و مهندسی مراجعه کنید.

مدت دوره برق ساختمان:

معادل 50 ساعت (17 سرفصل) به صورت جزوه آموزشی

پیش نیاز دوره برق ساختمان (مدرک برق ساختمان):

بدون پیش نیاز

این دوره (دوره برق ساختمان) بدون پیش نیاز است.

سرفصل های دوره برق ساختمان:

 1. آشنایی با فلزکاری و ابزارهای اندازه گیری
 2. شناخت و کار با ابزارهای برقکاری ساختمان
 3. آشنایی با اصول الکترسیته
 4. آشنایی و نحوه بستن انواع فیوزها و رله ها
 5. نصب کنتور تک و سه فاز
 6. آشنایی با نصب سیستم زمین حفاظتی (ارتینگ)
 7. شناخت کابل و کابل کشی
 8. توانایی نقشه کشی, نقشه خوانی, انواع مدارات برق ساختمان
 9. توانایی سیم کشی انواع مدارات برق ساختمان (مدار یک پل، مدار دوپل، مدار تبدیل، مدار صلیبی، مدار تایمر راه پله، سنسورها و مدارات چشمی ، مدار آیفون صوتی و تصویری، مدار کولر، مدار سیم کشی آنتن، مدار زنگ اخبار، مدار فتوسل، مدار دیمر و…)
 10. توانایی طراحی, نصب و سیم کشی سیستم اعلام حریق
 11. توانایی طراحی, نصب و سیم کشی سیستم دوربین مداربسته
 12. توانایی طراحی, نصب و سیم کشی سیستم درب اتوماتیک
 13. توانایی طراحی, نصب و سیم کشی سیستم درب کرکره ای
 14. توانایی طراحی, نصب و سیم کشی سیستم برق اضطراری
 15. توانائی طراحی و نصب و سیم کشی سیستم دزدگیر اماکن
 16. شناسایی اصول نقشه کشی, نقشه خوانی و راه اندازی موتورهای تک فاز
 17. آشنایی با مدارات منطقی, لوگو و کنترل کننده های منطقی (plc)

مدرک دوره برق ساختمان:

هنرجو پس از گذراندن دوره برق ساختمان موفق به دریافت گواهینامه s.i.c آلمان با استعلام بین المللی (ریجستر کد) می‌شود. همچنین افرادی که مهارت کافی در زمینه برق ساختمان دارند و نیازی به شرکت دوره برق ساختمان در خود احساس نمی‌کنند، می‌توانند تنها با شرکت در آزمون و یا ارسال رزومه کاری خود نسبت به گرفتن مدرک بین المللی برق ساختمان اقدام کنند.

لازم به ذکر است در شهرهایی از ایران که نمایندگی یا اساتید فعالی در حال همکاری با آکادمی اس آی سی هستند شما می‌توانید تماس گرفته و با مراجعه به نماینده آکادمی اقدام به اخذ مدرک خود نمایید.

مدرک برق ساختمان – دوره برق ساختمان – دوره آموزش برق ساختمان – مدرک برق ساختمان – دوره برق ساختمان – دوره آموزش برق ساختمان

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =