دوره فن بیان - مدرک فن بیان

دوره فن بیان

دوره فن بیان

همراه با مدرک بین المللی پایان دوره

دوره آموزشی فن بیان

سخنرانی یک ارائه شفاهی است که هدف آن ارائه اطلاعات یا آموزش افراد در مورد یک موضوع خاص است. از سخنرانی برای انتقال اطلاعات مهم، تاریخچه، پیشینه، نظریه ها و معادلات استفاده می شود.

سخنرانی ها بیانگر ادامه سنت شفاهی در مقابل ارتباط متنی در کتاب ها و سایر رسانه ها هستند و فن بیان را می توان به هنر اطلاع رسانی و ترغیب افراد، با استفاده از مهارتهای سخنرانی، در جمع بیان کرد. این مفهوم به طور کلی به معنای صحبت در برابر مخاطب و استفاده از مهارتهای سطح بالای زبان برای آگاهی، آموزش و ترغیب مخاطب است.

مخاطبان مختلف انتظارات متفاوتی از یک سخنور خوب دارند اما اکثریت آنها، با این مهم که، یک سخنور خوب باید توانایی حفظ منافع خود را برای مدت طولانی داشته باشد، هم رأی هستند. سخنوران بزرگ در طول تاریخ موفق شده‌اند انقلاب‌ها و احساسات را بر انگیزند و مردم را به سمت عمل سوق دهند. زیرا می‌دانیم که قدرت گفتار غیرقابل انکار است.

کلمه فن بیان به هنر سخنرانی در جمع اشاره دارد. فن بیان، منطق و عمل سخنرانی متقاعد کننده در جمع است. در واقع فن بیان روابط و واکنش های مخاطبان است، اما ممکن است بازتاب های گسترده تاریخی نیز داشته باشد. بصورت نمادین گفتار؛ شامل یک بلندگو است. مخاطب؛ پیش‌زمینه‌ای از زمان، مکان و سایر شرایط است.

یک پیام؛ انتقال از طریق صدا، فن بیان و همراهی های بدنی است و ممکن است نتیجه فوری داشته باشد یا نداشته باشد. فن بیان خوب، یا به عبارت دیگر، در مقابل جمع صحبت کردن، فقط ژنتیکی نیست. در واقع این مهارت متشکل از رفتار بدنی است و هر کسی که به موفقیت علاقه دارد، می‌تواند آن را بیاموزد.

آکادمی اس آی سی دوره های خود را تحت استانداردهای بین المللی برگزار کرده و تمامی استاندارد ها و سرفصل های تعیین شده بین المللی را اجرا می‌کند. هنرجویان پس از اتمام دوره می‌توانند در آزمون دوره شرکت کرده و مدرک مربوطه را دریافت کنند. این مدرک دارای ارزش بین المللی می‌باشد.

گروه آموزشی:

مدیریت و انسانی

جهت مشاهده سایر دوره های گروه به قسمت مدیریت و انسانی مراجعه کنید.

مدت دوره فن بیان:

معادل 170 ساعت (17 سرفصل) به صورت جزوه آموزشی

پیش نیاز دوره (مدرک فن بیان):

بدون پیش نیاز

این دوره (دوره فن بیان) بدون پیش نیاز است.

سرفصل های دوره فن بیان:

 1. مدیریت استرس و اضطراب
 2. تبیین ماهیت استرس
 3. معرفی راهکارها
 4. اهمیت صدا
 5. نحوه بهبود صدا
 6. عامل اثر گذار بر صدا
 7. اهمیت تنفس/ تنفس دیافراگمی
 8. نقش تنفس در صدا و کفتار
 9. راههای بهبود و اثربخشی بیشتر صدا و گفتار
 10. بهداشت صوتی
 11. ویژگیهای بیان و گفتار مناسب
 12. موانع برقراری ارتباط موثر گفتاری
 13. آسیب شناسی سخن
 14. بداهه گویی
 15. نحوه ایجاد لحن درست
 16. زبان معیار
 17. مخاطب شناسی

مدرک دوره فن بیان:

هنرجو پس از گذراندن دوره فن بیان موفق به دریافت گواهینامه s.i.c آلمان با استعلام بین المللی (ریجستر کد) می‌شود. همچنین افرادی که مهارت کافی در زمینه سخنرانی و فن بیان دارند و نیازی به دوره فن بیان در خود احساس نمی‌کنند، می‌توانند تنها با شرکت در آزمون و یا ارسال رزومه کاری خود نسبت به گرفتن مدرک فن بیان اقدام کنند.

لازم به ذکر است در شهرهایی از ایران که نمایندگی یا اساتید فعالی در حال همکاری با آکادمی اس آی سی هستند شما می‌توانید تماس گرفته و با مراجعه به نماینده آکادمی اقدام به اخذ مدرک خود نمایید.

کلمه فن بیان به هنر سخنرانی در جمع اشاره دارد. فن بیان، منطق و عمل سخنرانی متقاعد کننده در جمع است. در واقع فن بیان روابط و واکنش های مخاطبان است، اما ممکن است بازتاب های گسترده تاریخی نیز داشته باشد. بصورت نمادین گفتار؛ شامل یک بلندگو است. مخاطب؛ پیش‌زمینه‌ای از زمان، مکان و سایر شرایط است.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 8 =