دوره مدیریت کسب و کار MBA - مدرک بین المللی MBA

دوره مدیریت کسب و کار MBA

دوره مدیریت کسب و کار MBA

همراه با مدرک بین المللی پایان دوره مدیریت کسب و کار MBA

دوره مدیریت کسب و کار MBA و مدرک mba

دوره آموزشی مدیریت ارشد کسب و کار MBA

دوره MBA یکی از پر طرفدارترین و محبوب ترین دوره های مدیریتی در جهان است. همه ساله مدیران بسیاری در سراسر دنیا برای ارتقاء دانش و ارتقاء مهارت های مدیریتی خود در دوره های MBA تحصیل می‌کنند. با وجود اینکه نام و رویکرد این دوره برای اغلب فعالان حوزه کسب و کار آشنا می‌باشد، اما همچنان سوالات بسیاری در ذهن کسانی که متقاضی دوره هستند وجود دارد. سوالاتی که پاسخ به آن ها می‌تواند مسیر حرفه ای افراد را تا اندازه زیادی دستخوش تغییر نماید.

MBA به شما بعنوان یک فرد عادی در هر تخصص و دانشی امکان می‌دهد تا ذهن خود را متوجه نیازها، شکاف‌ها و کمبودهای بازار کنید و بر اساس تکنیکها و تاکتیکهایی که بازار شغلی شما طلب می‌کند، بهترین راه را برای توسعه مشاغل خود پیدا کنید و سهم خود را از بازار افزایش دهید.

مدیریت ارشد کسب و کار MBA شاخه مدیریت در دنیای رو به پیشرفت امروزی، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ازآنجایی‌که بسیاری از کشورها نیز به دنبال ارتقای سطح مدیریتی خود هستند، موسسات آموزشی اقدام به تربیت مدیران متخصصی کرده‌اند که بتوانند نیازهای مدیریتی جوامع امروزی را برطرف کنند.

از آنجا که اکثر مدیران بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی خود و ورود به بازار کار درمی‌یابند برای رویارویی با برخی از چالش‌های مدیریتی‌شان دچار مشکل هستند. انواع مختلفی از دوره های MBA وجود دارند که هر کدام برای افرادی متفاوت با اهدافی متفاوت طراحی شده اند.

به‌منظور حل این مشکل دوره مدیریت ارشد کسب‌وکار یا همان MBA برگزار شده است. در پاسخ به این سوال که کاربرد مدیریت ارشد کسب و کار MBA چیست باید بگوییم که با استفاده از آموزه‌های این دوره درنهایت مدیران ارشد می‌توانند راهبرد موثر و کارآمد سازمان یا شرکتشان را به عهده بگیرند و مهارت‌های کارآفرینی و مشاوره‌ای را در تمامی حوزه‌های مدیریتی به کار گیرند.

در دوره مدیریت MBA، محتواها و سرفصل‌ها با در نظر گرفتن گرایش رشته مشخص می‌شود. با اینکه پایه و اساس تمامی گرایش‌های MBA یکسان است، اما تفاوت در بین گرایش‌ها و شاخه‌های MBA هم وجود دارد. محتوای دوره آموزش mba هم با در نظر گرفتن همین شاخه‌ها تعریف می‌شود.

اصول و مدیریت سازمان، اصول و مفاهیم اقتصاد، اصول و فنون مذاکره و رفتار سازمانی از جمله دروس پایه و عمومی رشته مدیریت MBA است. برگزاری کارگاه و آموزش‌های عملی هم باید در لیست محتواهای دوره مدیریت MBA وجود داشته باشد.

با در نظر گرفتن این‌ها، شرکت در دوره MBA چه هدفی دارد؟ برای چه باید در دوره های MBA ثبت نام کنیم؟ شرکت در کلاس های MBA چه مزایایی دارد؟

دوره مدیریت کسب و کار MBA - مدرک مدیریت کسب و کار

گرایش‌های MBA چیست؟

قبل از ثبت نام در دوره‌های mba باید بدانید که این دوره‌ها در چه گرایش‌ها و شاخه‌هایی برگزار می‌شود. در آکادمی اس آی سی، برخلاف تصور، تمرکز sic روی دوره mba حسابداری نیست و شما نهایتاً به یک مدیر MBA اجرایی موفق و کاربلد تبدیل خواهید شد.

با وجود اینکه اس آی سی یکی از آکادمی های بین المللی موفق است اما هدف دپارتمان کسب و کار آن، تربیت مدیرانی با تجربه و خبره در گرایش‌های مختلف دوره‌های mba است. یعنی صرفاً دوره mba حسابداری یا کلاس MBA مالی برگزار نمی‌شود و هنرجو با تمامی سرفصل‌های mba، آشنا خواهد شد.

برای ثبت نام در کلاس ام بی ای باید بین هر یک از شاخه‌های زیر انتخاب نماید:

 • MBA گرایش عمومی (General)
 • MBA گرایش استراتژی
 • MBA گرایش بازاریابی
 • MBA گرایش منابع انسانی
 • MBA گرایش مدیریت پروژه
 • گرایش مالی MBA یا دوره mba حسابداری

نگاه مدیریت ارشد کسب و کار MBA به مسائل حوزه مدیریت بیش از آنکه پژوهشی و تحقیقاتی باشد کاربردی و عملی است. به بیان دیگر هدف اصلی MBA تبدیل دانش صرف مدیریتی به مهارت کاربردی و اجرایی مدیریت است.

در طی دوره‌های تحصیل MBA دانشپذیران با استفاده از دانش مدیریت درصدد حل مسائل و برطرف کردن چالش‌های مدیریتی واقعی برمی‌آیند. MBA مدیریت کاربردی برای کسانی است که می‌خواهند از علم مدیریت برای بهبود شرایط شغلی خود و یا ارائه مشاوره و خدمات مدیریتی به دیگر کسب و کارها استفاده کنند.

مدرک MBA - مدرک مدیریت کسب و کار

MBA مخفف چیست؟ (مدرک MBA)

MBA، مخفف عبارت Master of Business Administration، دوره مدیریت راهبردی کسب و کار است. یک دوره مهارت آموزی که بیش از 100 سال از عمر آن می‌گذرد. دوره MBA اوایل قرن بیستم در پی صنعتی شدن ایالات متحده متولد شد. زمانی که دیگر شیوه های سنتی، پاسخگوی نیازهای مدیریتی در فضای کسب و کار نبود.

این حجم از تولید، نیروی کار، این میزان از شتاب در تغییرات و ورود ماشین آلات و ابزارهای جدیدِ کاری معادلات را تغییر داده بود. حالا کارخانه ها نیاز داشتند تا در مدیریت امور از متخصصان و افرادی با مهارتهای مدیریتی ویژه استفاده کنند. دوره MBA به وجود آمد تا مدیرانی با مهارت روز را وارد بازار کسب و کار کند.

از آن زمان تا کنون، مدیران در سراسر دنیا برای ارتقای مهارتهای مدیریتی خود در دوره های MBA شرکت میکنند. سرفصل ها و محتوای این دوره ها متناسب با زمان، نیاز بازار و صنایع مختلف، مدام در حال به روز شدن و تغییر است.

مدیریت ارشد کسب و کار، مهارت‌های مورد نیاز برای مدیران و متخصصین حوزه کسب و کار را به آن‌ها آموزش می‌دهد. هرچه کشورها بیشتر پیشرفت می‌کنند و بیشتر به سمت صنعتی شدن می‌روند، نیاز به متخصصین و افراد حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف نیز بیشتر به چشم می‌خورد. این گواهینامه شامل برنامه‌های تخصصی و حرفه‌ای زیادی است که بسیاری از زمینه‌های شغلی و تجاری را پوشش می‌دهد.

آیا MBA پول ساز است؟

این دوره چقدر می‌تواند پول ساز باشد؟

هدف درآمدی رشته mba چیست؟

مدیرانی که mba خوانده باشند، چقدر حقوق می‌گیرند؟

جواب سوالات بالا این است که تجربه دنیا نشان داده است که کسانی که MBA خوانده‌اند و دوره mba را گذرانده‌اند، حدود 4 تا 5 برابر از دیگر افراد درآمد کسب می‌کنند. درست است که در کشورهای توسعه یافته این نرخ اختلاف، با گذر زمان و دستیابی اکثر اقشار جامعه به این مهارت‌ها، کم و کم‌تر می‌شود اما دوره ام بی ای و رشته مدیریت کسب و کار، در کشور ما هنوز هم جای کار دارد.

موسسات و دانشگاه‌های ارائه دهنده دوره mba چیست؟ کدامیک بهتر است؟

راه‌های یادگیری رشته مدیریت mba چیست؟ گرایش‌های دانشگاهی رشته بیزینس چیست؟ جدیدترین گرایش‌های رشته ام بی ای چیست؟ برای یادگیری آن باید به کدام موسسه مراجعه کرد؟

این قبیل سوالات، ذهن تمام علاقه‌مندان به رشته‌های مدیریت کسب و کار را مشغول می‌کند. اما واقعیت این است که برای ثبت نام و شرکت در کلاس‌های دوره mba باید زمان، هزینه، مدرسان دوره mba و خیلی چیزهای دیگر را در نظر بگیرید. آموزش‌های دانشگاهی با وجود مدرک معتبر یک عیب بزرگ دارند و آن هم طولانی بودن و زمان‌بر بودن آنهاست. برای آموزش‌های کوتاه‌تر باید به سراغ آموزشگاه‌های معتبر بروید.

در آکادمی sic می‌توانید زیر نظر بهترین مدرسان و مربیان بین المللی آموزش ببینید و در پایان، گواهینامه و مدرک معتبر دوره mba را دریافت کنید.

آکادمی اس آی سی دوره های خود را تحت استانداردهای بین المللی برگزار کرده و تمامی استاندارد ها و سرفصل های تعیین شده بین المللی را اجرا می‌کند. هنرجویان پس از اتمام دوره می‌توانند در آزمون دوره شرکت کرده و مدرک مربوطه را دریافت کنند. این مدرک دارای ارزش بین المللی می‌باشد.

دوره مدیریت کسب و کار MBA

خصوصیات افراد مناسب رشته mba چیست؟

دوره های آموزشی mba به افرادی پیشنهاد می‌شود که قصد کارآفرینی دارند و در این رابطه ایده‌هایی را در سر می‌پرورانند. این افراد باید بدانند گام نخست، شرکت در دوره MBA و دست‌یابی به دانش مدیریتی است.

همچنین، دوره MBA به افرادی پیشنهاد می‌شود که در مسیر شغلی خود رسیدن به سمت‌های مدیریتی را در نظر دارند. دانش این رشته به قابلیت‌های شما و نیز به انتخابتان از سوی هیئت مدیره کمک فراوان می‌کند.

تغییر رشته به MBA نیز به افرادی که احساس می‌کنند روابط شغلی آن‌ها مشکل دارد و فکر می‌کنند نمی‌توانند ارتباط خوبی را با همکاران و مدیران خود ایجاد کنند، پیشنهاد می‌شود.

درباره اینکه افراد مناسب رشته mba چه کسانی هستند و ویژگی‌های افراد مناسب رشته mba چیست، باید از توانایی‌ها و مهارت‌های ذاتی و اکتسابی، نام ببریم. هر کسی می‌تواند مدرک mba را به دست بیاورد و متناسب با آن، درآمد هم داشته باشد.

اما واقعاً چه کسانی می‌تواند بیشترین سود را از شرکت در دوره mba به دست بیاورند؟ اگر دوره MBA مناسب همه باشد، پس چرا تمامی افراد، مدیر و کارآفرین نیستند؟

دقیقاً به همان دلیلی که هر کسی نمی‌تواند کارآفرین، تولید کننده، رهبر، مدیر و هدایت کننده باشد، هر کسی هم نمی‌تواند مدیریت MBA را با موفقیت پشت سر بگذارد. یقیناً تنها داشتن مدرک mba نمی‌تواند شما را تبدیل به یک مدیر کند و به شما ارزش‌های یک راهبر و هادی سازمانی را بدهد. برای اینکه در رشته بیزینس، رشته mba یا دوره‌های مدیریت کسب و کار موفق شوید، باید خصوصیات زیر را داشته باشید:

 • اشتیاق داشته باشید و به موقعیت فعلی‌تان بسنده نکنید
 • برای یادگیری حریص باشید و تنها به خواندن دورس رشته MBA اکتفا نکنید
 • اهداف‌تان را بنویسید و متناسب با آن، گرایش دوره آموزش mba را انتخاب کنید
 • به دنبال راه اندازی کسب و کار با مدرک دوره mba باشید و تنها به داشتن مدرک MBA کاغذی، اکتفا نکنید
 • روحیه رفع مشکلات و حل موقعیت‌های بحرانی داشته باشید

زمینه های فعالیت فارغ‌التحصیلان MBA

پس از اینکه دانستید دوره mba چیست، وقت آن است که با آینده شغلی و بازار کار آن هم آشنا شوید. به عنوان یک دانشجو دوره MBA، باید بدانید که بازار کار رشته mba چیست و چگونه باید خود را برای آن آماده کنید.

شما باید بدانید که گرایش‌های مدیریت رشته MBA چیست و کدامیک برای شما پول‌سازتر است. با داشتن مدرک mba می‌توانید برای گرفتن شغل‌های زیر درخواست دهید:

 • مدیریت موثر سازمان یا بخش تخصصی مانند بخش های تولیدی، بازاریابی و فروش، تحقیقی، پرسنل، اطلاعات و مالی
 • ایجاد تحول در یک بخش تخصصی سازمان و ارائه پیشنهادات راهبردی
 • طراحی استراتژی‌های راهبردی و مدیری موثر این تحولات
 • کار آفرینی و ایجاد سازمان‌ها و فعالیت‌های جدید
 • ارائه مشاوره به مدیران سازمان‌های اقتصادی و اجتماعی

بعضی از مباحث دوره MBA :

 • کارگاه آموزشی مدیریت MBA شامل آشنایی با دروس سطح اول و سطح دوم MBA
 • مدیریت استراتژیک
 • اصول و مبانی سازمان و مدیریت
 • مدیریت بازاریابی پیشرفته
 • مدیریت منابع انسانی پیشرفته
 • مدیریت رفتار سازمانی
 • مدیریت عملکرد
 • تجزیه و تحلیل مالی کسب و کار
 • مدیریت ریسک
 • مسائل جاری در مدیریت اجرایی
 • عارضه‌یابی و بهبود روش‌ها

گروه آموزشی:

مدیریت و انسانی

جهت مشاهده سایر دوره های گروه به قسمت مدیریت و انسانی مراجعه کنید.

مدت دوره مدیریت کسب و کار MBA:

معادل 300 ساعت (28 سرفصل) به صورت جزوه آموزشی

پیش نیاز دوره مدیریت کسب و کار MBA:

بدون پیش نیاز

این دوره (دوره مدیریت کسب و کار MBA) بدون پیش نیاز است.

سرفصل های دوره مدیریت کسب و کار MBA:

 1. مبانی راه اندازی کسب و کار نوپای دیجیتال
 2. مهارتهای توسعه فردی و تیم سازی
 3. تفکر استراتژیک در کسب و کار
 4. تفکر طراحی در عصر دیجیتال
 5. آنالیز محیط بازار و رقبا
 6. خلق و اعتبارسنجی ایده های کسب و کار
 7. مدل کسب و کار دیجیتال
 8. حقوق دیجیتال و مدیریت قراردادها
 9. تحلیل مالی و ارزش گذاری استارت آپ ها
 10. مهارتهای مذاکره و شبکه سازی
 11. توانايي خلق ايده هاي كسب و كار و سازماندهی کسب و کار
 12. طراحی و توسعه محصول اولیه (MVP)
 13. ابزارهای بازاریابی دیجیتال
 14. مهارت‌های ارتباطی و کوچینگ
 15. اصول بازاریابی
 16. اصول و فنون مذاکره
 17. مدیریت فروش
 18. دیجیتال مارکتینگ
 19. مدیریت برند
 20. اصول و فنون تبلیغات
 21. مبانی سازمان و مدیریت
 22. تفکر و برنامه‌ریزی استراتژیک
 23. مدیریت رفتار سازمانی
 24. مدیریت منابع انسانی
 25. مسائل حقوقی کسب و کار
 26. بودجه‌بندی و روش‌های کنترل آن
 27. مدل و طرح کسب و کار
 28. مدیریت ارتباط با مشتری

مدرک دوره مدیریت کسب و کار MBA:

هنرجو پس از گذراندن دوره مدیریت کسب و کار MBA موفق به دریافت گواهینامه s.i.c آلمان با استعلام بین المللی (ریجستر کد) می‌شود. همچنین افرادی که مهارت کافی در زمینه مدیریت کسب و کار دارند و نیازی به دوره مدیریت کسب و کار MBA در خود احساس نمی‌کنند، می‌توانند تنها با شرکت در آزمون و یا ارسال رزومه کاری خود نسبت به گرفتن مدرک بین المللی MBA اقدام کنند.

لازم به ذکر است در شهرهایی از ایران که نمایندگی یا اساتید فعالی در حال همکاری با آکادمی اس آی سی هستند شما می‌توانید تماس گرفته و با مراجعه به نماینده آکادمی اقدام به اخذ مدرک خود نمایید.

مدرک mba – دوره مدیریت کسب و کار MBA – مدرک مدیریت کسب و کار – مدرک mba – دوره مدیریت کسب و کار MBA – مدرک مدیریت کسب و کار – مدرک mba – دوره مدیریت کسب و کار MBA – مدرک مدیریت کسب و کار – 

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =