دوره مربیگری ورزشی

دوره مربیگری ورزشی

دوره مربیگری ورزشی با مدرک بین المللی

همراه با مدرک بین المللی پایان دوره مربیگری ورزشی

بنا به تعریفی که از سوی فدراسیون بین المللی مربیگری (ICF) ارائه شده مربیگری (Coaching) شبیه به شراکتی است که به مراجعین در راستای دستیابی به خواسته های شخصی و حرفه ای یاری می رساند. بر عمق یادگیری مراجعین افزوده، به تسریع در اجرای خواسته ها و افزایش کیفیت زندگی آنها می پردازد.

مربی حمایت می‌کند، قدرت می‌دهد و فرد را پاسخگو می داند، او کمک می‌کند که به تعریف تصورات خود و اجرای متعهدانه آن پرداخته و به علایق خود دست یابد. مربی (Coach) در راستای تحقق رویای مراجعین گام برمی‌دارد و در یک کلام: مربیگری زندگی (Life Coaching) شما را از جایی که در حال هستید به جایی که دوست دارید باشید، هدایت می‌کند. اخیراً ورزش TRX در ایران طرفداران زیادی پیدا نموده و مدتی است که این ورزش زیر نظر فدراسیون ایروبیک و آمادگی جسمانی ثبت شده است.

TRX مخفف کلمه Exercise می باشد، که با هدف تقویت، استقامت، قدرت بدنی، تعادل، انعطاف پذیری، سرعت و چابکی در آمادگی جسمانی طراحی شده است.

هدف از دوره کارشناسی مربیگری ورزشی عبارت است از تربیت مربیان ورزش به صورت علمی مربیگری. در گذشته مربیان ورزشی بطور تجربی برای فعالیت حرفه ای خود آماده بودند واطلاعات علمی چندانی در این باره ندارند.

این دوره پیوند زدن تجربه ورزشی و علوم ورزشی با تخصص مربیگری است. از آنجا که دوره مربیگری ورزشی در پی تامین نیازهای نیروی انسانی سفارش شده از جمله فدراسیون های مختلف ورزشی می‌باشد بدیهی است که موفقیت این دوره منوط به همکاری و هماهنگی کامل نهاد سفارش دهنده و دانشکده مجری است. دانشجویان این رشته از ورزشکاران با تجربه و مستعد رشته ورزشی خاصی که دوره برای آن طراحی شده انتخاب می شوند.

آکادمی اس آی سی دوره های خود را تحت استانداردهای بین المللی برگزار کرده و تمامی استانداردها و سرفصل های تعیین شده بین المللی را اجرا می‌کند. هنرجویان پس از اتمام دوره می‌توانند در آزمون دوره شرکت کرده و مدرک مربوطه را دریافت کنند. این مدرک دارای ارزش بین المللی می‌باشد.

گروه آموزشی:

ورزشی و تفریحی

جهت مشاهده سایر دوره های گروه به قسمت ورزشی تفریحی مراجعه کنید.

مدت دوره مربیگری ورزشی:

معادل 100 ساعت (15 سرفصل) به صورت جزوه آموزشی

پیش نیاز دوره مربیگری ورزشی با مدرک بین المللی:

بدون پیش نیاز

این دوره (دوره مربیگری ورزشی) بدون پیش نیاز است.

سرفصل های دوره مربیگری ورزشی:

 1. مربیگری
 2. منشاء و ریشه های مربیگری
 3. روند مربیگری
 4. انواع سبک های مربیگری
 5. آشنایی با چگونگی هدایت و آموزش ورزشکاران
 6. مهارت های ارتباطی مربی
 7. وظایف مربی
 8. آشنایی با اصول مربی گری فوتبال
 9. اصول مربی گری والیبال
 10. اصول مربی گری بسکتبال
 11. بهداشت و ورزش
 12. فیزیولوژی ورزشی
 13. ترکیب بدن و کنترل وزن
 14. آماده سازی روانی ورزشكاران
 15. تغذیه در ورزش

مدرک دوره مربیگری ورزشی:

هنرجو پس از گذراندن دوره مربیگری ورزشی موفق به دریافت گواهینامه s.i.c آلمان با استعلام بین المللی (ریجستر کد) می‌شود. همچنین افرادی که مهارت کافی در زمینه مربیگری ورزشی دارند و نیازی به دوره مربیگری ورزشی در خود احساس نمی‌کنند، می‌توانند تنها با شرکت در آزمون و یا ارسال رزومه کاری خود نسبت به گرفتن مدرک بین المللی مربیگری ورزشی اقدام کنند.

لازم به ذکر است در شهرهایی از ایران که نمایندگی یا اساتید فعالی در حال همکاری با آکادمی اس آی سی هستند شما می‌توانید تماس گرفته و با مراجعه به نماینده آکادمی اقدام به اخذ مدرک خود نمایید.

بنا به تعریفی که از سوی فدراسیون بین المللی مربیگری (ICF) ارائه شده مربیگری (Coaching) شبیه به شراکتی است که به مراجعین در راستای دستیابی به خواسته های شخصی و حرفه ای یاری می رساند. بر عمق یادگیری مراجعین افزوده، به تسریع در اجرای خواسته ها و افزایش کیفیت زندگی آنها می پردازد.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =