دوره گریم و میکاپ - مدرک گریم و میکاپ

دوره گریم و میکاپ

آموزش گریم و میکاپ

دوره تخصصی گریم و میکاپ (متعادل سازی چهره)

همراه با مدرک بین المللی پایان دوره گریم و میکاپ

منظور از آموزش گریم و میکاپ (متعادل سازی چهره)، آموزش تمامی اقدامات لازم برای میکاپ صورت و رسیدن به چهره ای زیبا، متعادل و جذاب می باشد. در این دوره شما یاد می‌گیرید چگونه با استفاده از خلاقیت و ایده پردازی خود و بکارگیری تکنیک ها و مهارت های مختلف، مشکلات و نواقص صورت را پوشانده و در عین حال زیبایی های آن را پر رنگ تر نمایید. بدیهی است که ساختار صورت افراد با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

صورت هر فرد در کنار زیبایی ها و نقاط قوتی که دارد، ممکن است دارای عیوب و مشکلاتی نیز باشد. اما مطمئناً راه ها و ترفندهایی وجود دارد که بتوان از طریق آن با محو کردن این عیوب، زیبایی ها و نقاط قوت چهره را بیش از پیش پدیدار کرد. این امر تماماً به خلاقیت و مهارت های میکاپ آرتیست و گریمور بستگی دارد که نقاط ضعف و قوت هر صورت را به خوبی شناسایی کند و با توجه به ساختار و فرم صورت، وضعیت آن ها را بهبود ببخشد.

در کلاس های آموزشی دوره گریم و میکاپ (متعادل سازی چهره) یاد می‌گیرید که با استفاده از سایه روشن ها (کانتورینگ ها) و ابزار کار عیوب صورت را پنهان و زیبایی ها رو جلوه دار کنید این علم به شما این امکان را می دهد تا با ذوق و سلیقه خود و با استفاده از مد روز بتوانید چهره های زیبا و جذاب خلق کنید. امید ما بر این است که همانند یک نقاش خوش ذوق و هنرمند بدرخشید. و از خلق زیبایی ها خود لذت ببرید.

آموزش گریم سینمایی (دوره گریم و میکاپ)

دوره ی آموزش گریم شامل بخش هایی از جمله آموزش گریم سینمایی می‌شود. با شرکت در دوره ی آموزش گریم سینمایی به توانایی چگونگی پنهان کردن یا کم اثر کردن عیوب و مشکلات صورت و همچنین پر رنگ کردن و جلوه دار کردن زیبایی های صورت دست می‌یابید.

در صورتی که دوره گریم سینمایی را با موفقیت پشت سر بگذارید، می‌توانید با عنوان گریمور سینمایی (مجری گریم) وارد سینما و تلویزیون شوند و به راحتی درآمدزایی کنند.

آموزش آرایش صورت (گریم صورت) حرفه ای است كه نحوه استفاده صحیح از محصولات آرايشی و بهداشتی پوست را به منظور آرايش در جهت زيبايی، مراقبت، حفظ شادابی و سلامت پوست صورت دارا می باشد. آموزش گریم و میکاپ یک اصل مهم در آموزش آرایشگری می باشد. اینکه هنرجویان بتوانند آموزش آرایش صورت را به درستی و بر اساس مد روز ببینند و از آموزش های خود در آرایشگاه استفاده کنند تا مشتری رضایت کامل داشته باشد هدفی است که هنرآموزان دنبال می کند.

امروزه خانم ها برای داشتن صورتی زیبا و جذاب در مراسم و مهمانی ها از میکاپ های لایت و خاص استفاده می کنند. با توجه به اینکه خانم ها فرصت کافی برای آرایش صورت خود ندارند ترجیح می دهند قبل از مراسم های خود به سالن های زیبایی مراجعه کنند و گریم و میکاپ (متعادل سازی چهره) صورت خود را بر عهده میکاپ آرتیست ها بگذارند. با توجه به نیاز جامعه میکاپ و گریم یکی از تخصص های پر کاربرد در سالن های زیبایی می باشد و میکاپ آرتیست ها بازار کار خوبی در سالن های زیبایی می توانند داشته باشند.

متد های متعددی برای آموزش متعادل سازی چهره وجود دارد که میتوان به سبک کلاسیک، مصری، لبنانی، خلیجی، هالیوودی و .. اشاره نمود، میکاپ آرتیست ها متناسب با سلیقه مشتری سبک میکاپ را انتخاب نموده و باید قبل شروع کار مشتری را راهنمایی نمایند و در رابطه با میکاپی که قرار است بر روی چهره مشتری انجام دهد مشورت کند. برای مشتری مهم است که میکاپ آرتیست ها قبل از شروع کار با آن ها مشورت کنند و نظر آن ها را بپرسند. از ابزارها و تکینیک های به روز برای زیبایی و جلوه دادن به صورت، رفع عیوب و مشکلات پوستی استفاده می کنند.

دوره آموزشی گریم و میکاپ (متعادل سازی چهره) در قسمت آموزش آموزش خدمات هنر (گریم و میکاپ) در آکادمی اس.آی.سی ارائه شده است. گریم و میکاپ (متعادل سازی چهره) که توسط میکاپ آرتیست انجام می شود در حقیقت همان استفاده از ابزار آرایش و تکنیک های سایه روشن برای ایجاد جلوه بیشتر صورت و پنهان کردن مشکلات پوستی است.

هنر جور در دوره آموزش گریم و میکاپ (متعادل سازی چهره)، سبک های متعددی مثل کلاسیک، مصری، لبنانی، خلیجی، هالیوودی و … را آموزش می بیند و زیر نظر مربی آموزد که در برای هر صورتی چه مدل آرایشی مناسب است، که با توجه به تجربه ی قبلی و شناختن سلیقه ی مشتری یکی از آن ها را بر روی صورت مشتری انتخاب کرد. گریم و میکاپ (متعادل سازی چهره) کاربرد زیادی در سالن های زیبایی داشته و اکثر خانم ها قبل از رفتن به مراسم یا مهمانی، حتما پیش میکاپ آرتیست رفته و از خدمات استفاده می کنند.

از این رو بازار کار مناسبی برای هنرجویان این رشته و دوره گریم و میکاپ وجود دارد و یکی از رشته‌هایی است که هنرجویان علاقه‌ی بسیار زیادی به آن دارند. با توجه به زمانبر بودن گریم و میکاپ (متعادل سازی چهره)، خانم ها پیش میکاپ آرتیست هایی می‌روند که تجربه ی بالا و هنر خاصی داشته باشند تا مطمئن باشند که نتیجه ی کار مطلوب آن ها بوده و میکاپ انجام شده باعث اعتماد به نفس بیشتر آن‌ها بشود. بنابراین یادگیری اصول ریز و مهمی که در گریم و میکاپ کاربرد دارند، امر بسیار مهمی در دوره آموزش آرایش صورت می‌باشد.

پس از گذراندن دوره آموزشی گریم و میکاپ در آکادمی اس.آی.سی بصورت مجازی، هنرجو با هنرجو انواع چهره و نوع پوست را یاد گرفته و مهارت های میکاپ و گریم را با توجه به فرم و رنگ چهره و… آشنا می شود و مهارت و تخصص گریم و میکاپ (متعادل سازی چهره) را متناسب با متد جدید فرا می‌گیرد. سپس با اخذ مدرک معتبر بین المللی وارد بازار کار می‌شود.

۱۰ مهارت که در بخش آموزش گریم سینمایی فرا می‌گیرید (سرفصل های دوره گریم و میکاپ):

  1. چاق و لاغر کردن صورت افراد
  2. پیر و یا جوان تر کردن چهره ی افراد
  3. درست کردن انواع زخم های کهنه، بریدگی ها، جای گلوله
  4. ایجاد انواع سوختگی ها و تاول ها
  5. متقارن سازی و قرینه سازی چهره با استفاده سایه روشن ها
  6. نا متقارن سازی چهره با توجه به نقش بازیگر
  7. اجرای گریم های ترسناک، غمگین ، حالات گریه و…
  8. ایجاد انواع کبودی های دور چشم و نقاط دیگر چهره
  9. چگونگی گریم افراد معتاد، افراد بیمار و افراد مرده
  10. چگونگی تغییرات اساسی در بازیگران مانند تیپ سازی و …

مدت دوره گریم و میکاپ:

معادل 70 ساعت (13سرفصل) به صورت جزوه آموزشی

روش ارایه دوره گریم و میکاپ:

حضوری، غیرحضوری، مجازی

جهت اطلاعات بیشتر به قسمت دوره های آموزشی مراجعه بفرمایید.

گروه آموزشی:

آرایشی و بهداشتی

جهت مشاهده سایر دوره های گروه به قسمت آرایشی بهداشتی مراجعه کنید.

پیش نیاز دوره گریم و میکاپ:

بدون پیش نیاز

دوره گریم و میکاپ بدون پیش نیاز است.

سرفصل های دوره گریم و میکاپ:

۱- آموزش شناخت مبانی و مواد گریم

۲- آموزش شناخت آناتومی صورت

۳- آموزش آشنایی با تکنیکهای سایه برای رفع نواقص صورت

۴- آموزش شناخت تکنیک های سایه

۵- آموزش قرینه سازی صورت با تکنیک سایه

۶- آموزش آشنایی با لوازم گریم سینمایی

۷- آموزش ایجاد پیری و جوانی بر اساس فیلمنامه

۸- آموزش شناخت تفاوتهای گریم سینمایی، تئاتر، تلویزیون

۹- آموزش ساخت ماسک و قالب گیری

۱۰- آموزش ساخت لاتکس ops

۱۱- آموزش چاق و لاغر کردن صورت بازیگر بر اساس فیلمنامه

۱۲- آموزش گریم سوختگی از آفتاب (آفتاب سوختگی)

۱۳- آموزش گریم سه بعدی

مدرک دوره گریم و میکاپ:

پس از گذراندن دوره گریم و میکاپ می‌توانید شما گواهینامه s.i.c آلمان با استعلام بین المللی (ریجستر کد) را دریافت می‌کنید. همچنین در صورتی که خود دارای مهارت کافی در این زمینه می‌باشید می‌توانید با شرکت در آزمون های دوره گریم و میکاپ که توسط اساتید آکادمی اس آی سی برگزار می‌شود و یا ارسال رزومه کاری درخواست مدرک نمایید و مدرک بین المللی خود را از آکادمی دریافت کنید.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سیزده =