دوره آموزش طب سنتی

دوره آموزش طب سنتی

دوره آموزش طب سنتی

همراه با مدرک بین المللی پایان دوره

چرا طب سنتی:

همه‌ی ما انسان ها وقتی دچار عارضه و بیماری می‌شویم، چه این بیماری سرما خوردگی سطحی باشد یا یک بیماری خاص با درجه بالا، همواره دوست داریم و سعی می‌کنیم که این بیماری را در کمترین زمان و با کمترین عوارض بهبود ببخشیم. در این مواقع شخص بیمار نیاز دارد که از مکتب علمی و پزشکی مناسبی استفاده نماید تا بتواند همه‌ی این نیازها را با کیفیت هرچه تمام‌تر مرتفع کند.

در بحث درمان، شیوه‌های درمانی مختلف برای شخص بیمار وجود دارد که می‌تواند از آنها برای درمان درد و عارضه خود استفاده نماید. البته این نکته مهم را باید گوشزد بکنیم که این احتمال را دارد که برخی از این درمان‌ها با عوارض جدایی‌ناپذیری همراه باشد که ممکن است حتی از خود بیماری برای شخص بیمار خطرناک‌تر باشد.

طب سنتی نمونه‌ای از شیوه‌ی درمانی فوق العاده و کم عوارض در سطح جهان می‌باشد که امروزه بسیاری از افراد دنیا جذب این طب می‌شوند و روز به روز به تعداد دانشجویان طب سنتی و علاقه‌مندان به آن افزوده می‌شود. در واقع دلیل این افزایش هجوم افراد به خصوص بیماران، سرعت درمان بالا، عوارض بسیار کم و شیمیایی نبودن داروها است.

این طب، پایه و اصول همه مکتب‌های علمی و پزشکی جهان است که در معتبرترین دانشگاه های جهان تدریس می‌شود. شیوه های درمانی و تشخیص بیماری های طب سنتی از بی نظیرترین شیوه‌هایی است که از اسطوره‌ها و افسانه‌های بزرگ گذشتگان ما بویژه ایرانی‌ها، به ارث رسیده است. افراد بزرگی همچون ابوعلی سینا نقش بزرگی در شکل‌گیری نه تنها این طب بلکه همه طب‌های مختلف بویژه طب شیمیایی و مدرن و طب اسلامی ایفا کرده‌اند.

با همه‌ی این تفاسیر و با توجه به گسترش استفاده از طب سنتی و درمان های موثر و بی نظیر آن، طب سنتی دیگر طب سنتی نیست بلکه طبی بر اساس رعایت الگوی تغذیه مناسب و استفاده از محصولات ارگانیک می‌باشد.

تفاوت این دوره (دوره آموزش طب سنتی) با دوره‌های دیگر :

اگر بخواهیم مهم‌ترین تفاوت این دوره را با دوره‌های دیگر خدمت شما عرض کنیم باید بگوییم که در اغلب دوره های آموزش طب سنتی در ایران ضمن اینکه مطالب ممکن است علمی و دقیق نباشد، همچنین اکثراً مطالب به صورت پراکنده ارائه می‌گردند، به طوری که دانشجو دچار اختلال در روند آموزش می‌شود و نمیتواند مطالب را دسته‌بندی کند.

آکادمی اس آی سی متمرکزانه به این اصل مهم توجه کرده و فصول را با بهترین کیفیت ارائه داده است تا همه بتوانند یاد بگیرند و به سادگی تجزیه و تحلیل کنند.

از دیگر تفاوت های این دوره (دوره آموزش طب سنتی) با دوره های دیگر، بررسی و استفاده از مطالب همه‌ی طب‌های مختلف از جمله طب مدرن می‌باشد که این نشان از جامع و کامل بودن دوره هاست. همچنین در این دوره، مدرسان متفاوتی فصول را، تدریس می‌کنند که این باعث می‌شود مطالب توسط متخصصین آن به دانشجویان منتقل شود.

تفاوت دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که در اکثر دوره های ایرانی، مطالب به صورت تجربی و با توجه به آموزه‌های خود اساتید، آموزش داده می شوند اما در اینجا باید بگوییم که مطالب دوره آموزش طب سنتی در این دوره، همه مطالبی هستند که در دانشگاه‌های معتبر ایرانی و خارجی تدریس می‌گردند و ما مفتخریم که توانسته‌ایم با مذاکرات گسترده در دانشگاه‌ها، این دوره‌ها را در قالب پکیج مجازی ضبط شده به دانشجویان و علاقه‌مندان ارائه دهد، به طوری که دیگر نیازی به حضور در دانشگاه‌ها ندارید.

یکی دیگر از تفاوت‌هایی که ممکن است قابل توجه باشد، نحوه‌ی ارائه مطالب در دوره آموزش طب سنتی می‌باشد که ما همه‌ی این مطالب را با تصاویر با کیفیت و مینیمال و با سبک طراحی جدید و ساده به مخاطب نمایش داده‌ایم.

سرفصل های دوره آموزش طب سنتی:

15 سرفصل به صورت جزوه آموزشی

روش ارایه دوره آموزش طب سنتی:

حضوری، غیرحضوری، مجازی

جهت اطلاعات بیشتر به قسمت دوره های آموزشی مراجعه بفرمایید.

گروه آموزشی:

سلامت و بهداشت

جهت مشاهده سایر دوره های گروه به قسمت سلامت و بهداشت مراجعه کنید.

پیش نیاز دوره:

بدون پیشنیاز

دوره آموزش طب سنتی بدون پیش نیاز است.

سرفصل های دوره آموزش طب سنتی:

 1. مزاج شناسی کاربردی
 2. علت بیماری ها
 3. سبک زندگی و تغذیه
 4. تشخیص بیماری ها
 5. درمان های عمومی
 6. ماساژ و عضله شناسی
 7. اصلاحات فیزیکی
 8. درمان های خاص
 9. مزاج شناسی پیشرفته
 10. حجامت و فصد
 11. آشنایی با برگه آزمایشگاهی
 12. آناتومی بدن انسان
 13. نسخه پیچی
 14. کمک های اولیه
 15. داروخانه طب سنتی

مدرک دوره:

گواهینامه s.i.c آلمان با استعلام بین المللی (ریجستر کد)

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =