دوره صاف کردن مو - مدرک صاف کردن مو

دوره صاف کردن مو

دوره آموزشی صاف کردن مو

همراه با مدرک بین المللی پایان دوره صاف کردن مو

آیتم های متنوع و مدرنی در کلاس ها و دوره های آموزش صاف کردن مو آموزش داده می‌شود در واقع امروزه با وجود محصولات زیاد صافی و کراتین، یاد گرفتن تمامی آنها برای یک آرایشگر لازم و ضروری است. داشتن آگاهی‌های مناسب می‌تواند به رشد کاری یک آرایشگر صافی کراتین بینجامد. کلاس آموزش صاف کردن مو زیر مجموعه‌ای از آموزش‌های خدمات موی آکادمی اس.آی.سی محسوب می‌شود.

یکی از خدمات پرطرفدار در سالن های زیبایی بانوان، صاف کردن موهاست. برای همین هنرجویان زیادی برای ثبت نام در این دوره اقدام می‌کنند. ریباندینگ، صافی و احیا مو، گلوبال، نانوگلوبال، پروتئین تراپی، پلکس تراپی، خاوریار تراپی و … از انواع روشهای صافی مو محسوب می‌شوند که بصورت غیرحضوری با استفاده از جزوه آموزشی با تمامی این روش‌ها آشنا می‌شوید.

البته نکته مهم دیگر در دوره آموزش صاف کردن موها، مواد انجام کار هست. در این عرصه مواد شیمیایی هم کم نیستند که اگر شناخت و آموزش اصولی در آن نباشد به موها اسیب خواهند زد.

پس از گذراندن دوره صاف کردن مو هنرجو اصول تئوری صاف کردن مو را نیز یاد گرفته و می‌تواند در سالن‌های زیبایی کار کرده و یا کسب و کار خود را راه اندازی کند. با توجه به اینکه این دوره یکی از دوره‌های مهم خدمات مو است، پیشنهاد می‌شود که پیش از گذراندن دوره‌های دیگر آرایشگری مرتبط با مو ابتدا این دوره گذرانده شود.

انواع روش های صاف کردن مو

صاف کردن موها با دو روش امکان پذیر است:

۱- روش ملایم و غیردائمی:

استفاده از سشوار یا اتوی مو ملایم ترین روش است زیرا حرارت، فقط پیوندهای هیدروژنی ضعیف را می شکند. در اثر حرارت، زنجیره های کراتینی تغییر ساختار داده و مو به شکل موقتی صاف می شود. متاسفانه زنجیره کراتینی بلافاصله پس از تماس مجدد با آب (در اثر عواملی چون رطوبت محیط، باران، تعرق و شستشو) به شکل طبیعی خود بر می گردد.

۲- روش های شیمیایی دائمی و نیمه دائمی:

صاف کننده های شیمیایی کلاسیک به شکلی غیرقابل بازگشت و با روشهای شیمیایی، پیوندهای قوی دی سولفیدی مو را می‌شکنند. این روش برای موهای قفقازی (سفیدپوست‌ها) بیش از حد قوی است اما روی موهای آفریقایی به شکل رایجی استفاده می‌شود. چرا که به علت فرهای شدید، بدون استفاده از مواد شیمیایی قوی نمی‌توان این فرهای ناخواسته را از بین برد.

صاف کننده های شیمیایی چگونه کار می کنند؟

موی صاف را می‌توان به یک نرده‌بان تشبیه کرد که در مقابل آن موهای فر هستند که به شکل نرده‌بان‌های فنری می‌باشند. پیوندهای مو را می توان به پله های این نرده بان تشبیه کرد. اگر شما این پیوندها را قطع کنید و از بین ببرید، می‌توانید نرده‌بان فنری را به نرده‌بان صاف تبدیل کنید. همین اتفاق در صاف کننده های شیمیایی می‌افتد.

آمونیوم تیوگلیکولات و سدیم هیدروکسید پیوندهای مو را قطع می‌کنند. این دقیقاً همان کاری است که در صاف کننده های قدیمی و همچنین در صاف کننده های ژاپنی انجام می‌شود. ماندگاری این روش تا زمانی که تارهای مو روی سرتان باقی است، ادامه دارد.

دوره کراتینه نانو گلوبال مو

کراتینه نانو گلوبال مو، روشی است که علاوه بر صافی مو خاصیت درمانی و احیا دارد و روشی مناسب برای احیا موهای سوخته و آسیب دیده است. در این روش می‌توان کراتین از دست رفته موها را دوباره احیا کرد و همین امر موجب شده است که این روش بین خانم ها برای احیا موهایشان بسیار پر طرفدار باشد. در این دوره نحوه صحیح گلوبال مو به هنرجویان آموزش داده می‌شود و مراقبت های بعد از آن نیز برایشان شرح داده می‌شود.

دوره ریباندینگ مو

ریباندینگ مو یا یا صافی ژاپنی یا صافی شلاقی روشی است که با مواد شیمیایی و حرارت تغییر در ساختار مو ایجاد می‌شود و در نهایت موها کاملا لخت، نرم و شفاف می‌شوند. در این دوره نحوه صحیح ریباندینگ مو به هنرجویان آموزش داده می‌شود و روش های مراقبت بعد از این روش برای هنرجویان شرح داده می‌شود.

ریباندینگ مو روشی پرطرفدار برای ایجاد موهایی صاف و درخشان شده است و خدمات آن در سالن های زیبایی بین بانوان بسیار محبوب شده است. در دوره صاف کردن مو پس از اتمام دوره و یادگرفتن موارد آموزش داده شده هنرجو می‌تواند مستقیماً وارد بازار کار شود و بدون آسیب زدن به مو، بالاترین حد صافی و احیا مو را به مشتری ارائه دهد. در دوره صاف کردن مو ابتدا انواع مو (جنس، میزان فربودن، درجه آسیب دیدگی مو، درجه خشکی و ضخامت مو …) به هنرجو آموزش داده شده، سپس روش های مختلف صاف کردن مو شامل ریباندینگ، صافی و احیا (گلوبال)، بوتاکس مو، پلکس تراپی و خاویارتراپی با توجه به نوع مو، شرح داده می‌شود.

نوع مواد، درجه حرارت، میزان مکس مواد، به صورت کامل به هنرجو آموزش داده می‌شود. یکی از نکات مهمی که در صاف کردن مو، نحوه ی اتو کشیدن مو است. با توجه به اینکه حرارت زیاد ممکن است باعث صدمه رسیدن به ریشه مو شود، هنرجو باید نحوه اتو کردن مو، نحوه قرار گرفتن اتو روی مو (با توجه به ریشه مو)، فیکس ریشه را نیز بیاموزد.

روش ارایه دوره صاف کردن مو:

حضوری، غیرحضوری، مجازی

جهت اطلاعات بیشتر به قسمت دوره های آموزشی مراجعه بفرمایید.

گروه آموزشی:

آرایشی و بهداشتی

جهت مشاهده سایر دوره های گروه به قسمت آرایشی بهداشتی مراجعه کنید.

پیش نیاز دوره صاف کردن مو:

بدون پیش نیاز

دوره صاف کردن مو بدون پیش نیاز است.

سرفصل های دوره صاف کردن مو

 1. آشنایی با انواع مو
 2. آشنایی با مواد صاف کننده مو
 3. کارکرد صاف کننده های شیمیایی
 4. روش ملایم و غیردائمی
 5. روش های شیمیایی دائمی
 6. روش های شیمیای نیمه دائمی
 7. کراتینه نانو گلوبال مو
 8. ریباندینگ مو
 9. بوتاکس مو
 10. پلکس تراپی
 11. خاویارتراپی

مدرک دوره صاف کردن مو:

پس از گذراندن دوره صاف کردن مو می‌توانید شما گواهینامه s.i.c آلمان با استعلام بین المللی (ریجستر کد) را دریافت می‌کنید. همچنین در صورتی که خود دارای مهارت کافی در این زمینه می‌باشید می‌توانید با شرکت در آزمون‌های برگزار شده توسط اساتید آکادمی اس آی سی و یا ارسال رزومه کاری درخواست مدرک نمایید و مدرک بین المللی خود را از آکادمی دریافت کنید.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 20 =